Diskuze

Příspěvky | Podpořte Láďu Hanáka - Motor Mercedes

Nový příspěvek

No, myslím že motory F1 zachází s palivem mnohem efektivněji, než naše motory, to za a, a za b- je potřeba si uvědomit, že naše auta většinu času "hrabou", takže ten počet "najetých" km (myšleno teoreticky) je mnohem větší, než délka rozjížďky jako takové.... L.H. 4. 4. 2014 20:03:33

Ahoj, ještě ohledně dotazu na spotřebu paliva. Díval sem se na stránky, kde uveřejňuji spotřebu loňských atmosférických motorů F1, tedy 2,4 V8. Uváději 45g/sec. (myšleno při max rychlosti a plném plynu). Věřím, že sem to přepočetl spravně, ale i u F1 sem se dostal pod 100litrů / 100km.
Přesně to vyšlo 88 lt/100km. Dá se to nějak objasnit ? Určitě nezpochybňuju údaj, který jsi napsal, ale nějak mi to vrtá hlavou...
Chápu, že všechno souvisí se vším, třeba poměr vrtání / zdvih bude u obou motorů dost odlišný - dáno i max otáčkama motoru. Vaše motory jsou s otáčkama zhruba někde v polovině, takže i počet pracovních cyklů by měl být poloviční. Budu rád, za každou odpověď. Určitě mi tím rozšíříš obzor  :-)   Díky
Jarda 2. 4. 2014 8:58:18

No, my se pohybujeme někde kolem 100 litrů na 100 km... L.H. 28. 3. 2014 18:27:41

Neuveritelny to neni. Zavodni auta berou i vic nez 50. Bugatti Veyron bere 100. A buginy jedou porad na doraz a dost se jim protacej kola, takze ta spotreba je tady druhorada. Zkus s tvym autem si pul hodiny zasmykovat az bude zase nekdy snih a uvidis jak i tvy auto zere, akorat to bude ale simulovat vic najetych kilometru, protoze se ti budou jen casto protacet kola. Tonda 26. 3. 2014 23:53:47

Ahoj, měl bych jeden dotaz ohledeně techniky.  Konkretně spotřeba paliva u Vašich zavodních speciálu. Dá se nějak blíže specifikovat ? Jeden kolega mi tvrdil, že se pohybuje okolo 50 litrů / 100km.
Třeba u rally-ových vozů S2000 je to udajně skutečnost. Zdá se mě to neuvěřitelné číslo. Proto by mě zajímalo, jak je tomu u Vašich atmosferických motorů MB 2,5 16V. Budu rád,  za každou odpověd. Díky
Jarda 24. 3. 2014 8:46:09

No samozrejme sekunda na neco okolo pul minuty neni zanedbatelna. Vy mi pripadate spis jako vodomerky nebo vznasedla :-) tonda tonda 10. 7. 2013 22:30:25

Jarda: Díky! Jj, motor je od pana Zomera. L.H. 10. 7. 2013 15:57:18

Tonda: Odstup mají celkem dost, většinou více než vteřinu. Více to není především proto, že díky své vyšší váze dokáží lépe zužitkovat (na rozdíl od lehkých Superbuggy) výkon, který mají. Podvozkově jsou už dnes též na velmi vysoké úrovni a s těžištěm na tom nejsou taky nijak zle.... L.H. 10. 7. 2013 15:56:34

Jakub: Motor je základem ze 190tky MB, je to čtyřválec 2.5 16V. Původní na něm zůstává málo. Krom drobností se použije pouze blok a hlava, ale i tyto součásti musí podstoupit rozsáhlé úpravy. Vše ostatní je nahrazeno závodními díly. Neznamená to však, že lze použít jakýkoli jiný motor jako základ, ne každý sériový motor je k tomu vhodný (vrtáním a zdvihem, tvarem a velikostí kanálů v hlavě atd....) L.H. 10. 7. 2013 15:47:13

Ahoj, nejdřív gratulace k výsledku v Pace. Jestli se nepletu, tak průběžné  1.místo v seriálu ME. Jen tak dál ! Stabilní výkony a hlavně sbírat body. Ještě k těm motorům, je Tvůj MB taky od Zomeru? Vím, že nekteří ladiči se specializuji na určité  značky. Třeba konkrétně O.Krámský = BMW atd.

Jarda 10. 7. 2013 9:51:50

Ahoj Lado jak budes odpovidat tak odpovez jestli muzes nejdriv me .. Tonda se do toho vmisil drive nez jsi odpovedel Diky moc Jakub jakub 3. 7. 2013 15:10:24

Nejspis bude jedno co je to vlastne za firmu, jestli Mercedes, Volvo, Ford,.... Kdyz zustane vlastne jen blok. Me by zajimalo, jaktoze jsou Touring Cars tak rychly. Jsou o hodne tezsi, vyssi, atd. A presto nemaj az tak hrozny odstup k Superbuggy na casech. Maj nak povoleny vic upravovat motory? Vsichni maj nejspis 2,0 Turbo. Tonda Tonda 2. 7. 2013 21:37:08

Ahoj Lado v prve rade gratulace za matschenberg, jen tak dal at konecne "sesadis" Stubbeho :-) Chtel bych se zeptat jenom ze zajimavosti pokud to neni tajne :-) z jakeho motoru Mercedes se vychazi ? Myslim z jake modelove rady. A jak hodne (klika, pisty) se musi bezny seriovy motor upravit na to aby udrzel sezonu v autokrosu ? Ridici jednotky jsou od ladicskych firem ale zajima me to okolo :-) Nekde jsem slysel ze zustane jenom blok a vsechno vcetne vacek, kliky, pistu se meni ? Dekuju za odpoved asi nejsem jediny koho by to mohlo zajimat :-) Jakub 2. 7. 2013 20:05:36

Ladislav HANÁK Ladislav HANÁK (ARh+)
mistr Evropy 2007, 2008 ,mistr ČR 2007, vicemistr Evropy 2005, 2006, 2009 v divizi D3A 1600ccm
M E D A I L O N

DISKUZE V PROVOZU

Průběžné pořadí ME