Diskuze

Příspěvky | Podpořte Láďu Hanáka - Zavěr sezony 2013

Nový příspěvek

Jenda: Je to tak... jenže co s tím? Já fandím jednoznačně Markovi Stloukalovi, protože má na tuto věc správný názor, jenže bohužel už teď vím, že se minimálně příští rok nic nezmění... L.H. 30. 9. 2013 14:13:41

Ahoj, s tím předjížděním to je podle mě normální vývoj, jako ve všech odvětvích. Neřekl bych, že se málo předjíždí kvůli přítomnosti kontroly trakce na některých autech, ba naopak, viz ME v Přerově :-)))))). Vše je spíše dáno tím, že se startovní pole nesmírně vyrovnává. Dnes už jednou všichni se špičkovými podvozky, motory i převodovkami a navíc i většina své auto dokáže precizně ovládat, takže prostor pro předjetí bývá minimální. V rozjížďkách i ve finále bývají auta už na roštu seřazena od nejrychlejších po nejpomalejší, takže se žádné velké předjíždění očekávat nedá. Snad jen v případě, že někdo ze špičky startuje zezadu kvůli předchozím technickým problémům, se dá očekávat, že se pro diváky zajímavým způsobem bude probíjet dopředu... Když jsem před snad 14 lety jel jen tak pro zábavu s juniorkou ME v Pace, byl ještě jiný systém - každý z jezdců musel v rozjížďkách startovat pokaždé z jiné řady. Možná to tehdy bylo divácky atraktivnější, to už nedokážu posoudit, ale příliš spravedlivé pro ty nejrychlejší to zřejmě nebylo..... L.H. 30. 9. 2013 14:05:14

Přemýšlím, nad tou kontrolou trakce....

K čemu jsou technické přejímky, kde by komisaři měli nějak "sladit" techniku s platnýma regulema.  A když ty nepovolené snímače nelze odhalit, tak potom je vše dle regulí, všecko je OK.  Jeden můj známy použivá heslo: "Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod..."   Zase na druhou stranu, třeba takova atletika.  Doktoři, kteří pracují na dopingových preparátech, jsou vždycky o krok napřed, před těma, kteří doping odhalují.  Věčný boj, a ze sportu se pomalu ale jistě vytrácí "fair play"

Jenda 30. 9. 2013 12:56:03

Gratuluju sice, ale je jasny, ze by byla gratulace k 2. mistu lepsi. Videl jsem, ze jsi mel i mnohem lepsi cas na kolo ve finale, o dost lepsi nez Hinnenkamp. Ale jak rikas, je to kontaktni sport. I pro nas divaky je to fakt skoda, ze ta kontrola trakce je. Pak clovek nevi kdo vlastne jezdi lip nebo kdo ma cas a penize naladit system. Dal jsem jeste prispevek o predjizdeni. Neni to i tou kontrolou trakce, ze je to ted o dost tezsi a tim i pro nas nezabavnejsi kdyz se tak malo predjizdi? Tonda Tonda 26. 9. 2013 22:49:35

Díky za gratulace, moc spokojení ale nejsme. Co se týče titulu, byli jsme od začátku nohama na zemi a Berndovi jednoznačně patří... Velká škoda je ale ztráta 2 místa, kterou nám ve finále, ač zřejmě neúmyslně, zařídil Petr Turek. Bohužel, s tím se holt nedá nic dělat, jsou to závody a autocross je kontaktní sport. Postartovních kolizí se děje nespočetně a je jen obrovská smůla, že tahle dopadla tak, jak dopadla. Co se týče kontroly trakce za pomocí korekce zrychlení kliky, je to dnes velmi probírané téma, ale o nějakém protestu na Bernda nic nevím. To, že se těchto prostředků užívá v čím dál větší míře není žádné tajemství. U některých důkazy jsou, u jiných se o tom pouze spekuluje. Vliv má tento systém při řádném odladění obrovský, v autocrossu snad i více než kdekoli jinde... Těžko říct, co s tím dál, protože zákaz tohoto konkrétního systému v autocrossu je v nedohlednu. L.H. 25. 9. 2013 12:33:58

Taky se připojuji ke gratulaci. Je to bedna, ale mohlo být ještě líp, škoda. Zaregistroval jsem v Maggioře protest na Stubbeho ohledně zrychlení kliky. Co o tom víš a co si o tom osobně myslíš? Může něco takového výrazně ovlivnit chování vozu v terénu? Doktor 24. 9. 2013 21:24:50

Gratulace k výsledkům v ME.  Myslím, že důstojná reprezentace českého motorsportu na mezinárodní úrovni.  Jestli se nepletu, tak tě od celkového stříbra dělily pouhé  3 body, ale to už je sport.  Jste borci a máte u nás uznání.

AMK Ecce Homo 

Jenda 23. 9. 2013 8:48:35

Myslim, že už je hotovo. Stubemu stačí jeden jediný bod, a jelikož má po sobotě 1 za první místo v rozjížďce, tak by mu to v té druhé musel shořet a Laďa by musel vyhrát. Spíš mám strach, aby se před nás nakonec nedostal ještě Hinenkamp... Jarda 22. 9. 2013 7:50:21

Díky rozhodnutí FIA z 29.8. se Seelow nepočítá vůbec a tím pádem se ze zbývajících 8 závodů škrtá jeden nejhorší výsledek. Laďa tak v Maggioře může získat max 11 bodů navíc (20-9). Teoreticky však šance na titul ještě žije. Ortodoxní fans věří až do poslední vteřiny! Do závěrečného podniku sezony hodně štěstí a sil celému týmu! Doktor 17. 9. 2013 17:52:17

Ladislav HANÁK Ladislav HANÁK (ARh+)
mistr Evropy 2007, 2008 ,mistr ČR 2007, vicemistr Evropy 2005, 2006, 2009 v divizi D3A 1600ccm
M E D A I L O N

DISKUZE V PROVOZU

Průběžné pořadí ME